gazete anamur
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı


Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Sponsor Alanı


EN ÇOK OKUNANLAR

Dost Siteler

HAVA DURUMU

ANAMUR

Saat

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 22  
»Bugün 328  
»Toplam 15203882  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 3.235.182.206
» Bu sitemizi ziyaretiniz
BÖLGE TARIMINI TEHTİD EDENLERİN KARŞISINDAYIZ

BÖLGE TARIMINI TEHTİD EDENLERİN KARŞISINDAYIZ

Tarih 26 Ocak 2024, 23:43 Editör

Anamur Ziraat Odası Başkanlığı muhtarlar ve halkla bir araya gelerek kamuoyunu bir bildiri yayınlayarak aydınlattı.

BÖLGE TARIMINI TEHTİD EDENLERİN KARŞISINDAYIZ

 

Anamur Ziraat Odası Başkanlığı muhtarlar ve halkla bir araya gelerek kamuoyunu bir bildiri yayınlayarak aydınlattı.

 

Son yıllarda: Bölgemiz; madenciler, mermerciler, termalciler, hazine gibi arazi gaspcılarının kana susamış vampir gibi uğrak yeri haline gelmiştir.

Tarımsal üretim alanlarımızı, yok etmek için adeta savaşıyorlar. Önceden emsallerini gördüğümüz arazi  gaspı savaşı. Şu anda; halk tabiriyle  hortlamış vaziyette Kızılaliler mahallemizde, bir maden firması, “Boksit madeni” çıkartmak için bazı girişimlerde bulunmuştur.

Konudan haberi olan, duyarlı bölge çiftçilerimiz ve mahalle temsilcimiz Ali ÇULHA odamızı bilgilendirmiştir.

 

 

 

Bölgemiz: Ülke tarımımız için, çok önemlidir. Yöremizin çiftçileri, bu bölgede tropikal ürün yetiştiriyor. Ülkemizin ihtiyacını karşılıyor. Hepimizin malumu olduğu üzere bu ürünlerin ihracatını da yapıyoruz.

Ülkemizde, tropikal ürünlerin kapsamlı üretildiği, başka bir Anamur yok. Doğası, denizi, havası, yetiştirdiğimiz tropikal ürünlerimizle, cennet gibi gördüğümüz bölgemizi, hiç kimsenin cehenneme çevirmeye hakkı yoktur. Biz çiftçilerin gülümseyerek kurduğu hayalleri, bilerek ve isteyerek gerçekleşmemesini isteyen. Hayallerimizin içinden  acıyı tazeleyerek eksik etmemek üzere yemin etmiş gibi hareket eden arazi mafyalarına sesleniyorum. Hepimiz çok iyi biliriz. Çanağında ne varsa kaşığında o gelir.

 

             
 
            Çiftçilerimiz; girdi maliyetleri, iklim değişikliği, pazarlama sorunları gibi problemlerle boğuşurken, bütün bunlar yetmezmiş gibi, birde madencilerle mücadele vermek üzere mecbur bırakılmaya çalışılmaktadır.

Anamur Bozyazı  Ziraat Odası olarak her zaman çiftçimizin yanında olduk dimdik yanında olmaya devam edeceğiz.

Bu; kana susamış vampir gibi, bölgemize saldıran gaspçılar, arazi çeteleri, şunu net bilsin. Biz kendini  hint kumaşı zannedip sonra sofra bezi olan çok yapı gördük.

 

 

 

Bilmenizi isteriz ki; bölge tarımını tehdit eden, her türlü çalışmanın, olumsuz faaliyetin karsısındayız. Üreticilerimizle birlikte, haklı mücadelemizi asla bırakmayacağız. Önceki sorunların üstesinden alnımızın akıyla nasıl başarılı olup çıktıysak bunuda  başaracağız. 

 

 

Bizim; ekmeğimizi, elimizden almak isteyen, rantçılar, madenciler, üretimimizi zehirlemek isteselerde, biz üreticiler yetiştirdiğimiz mahsullerimizle, onları da beslemeye kararlılıkla devam edeceğiz. 

Bu toplantıyı organize eden  mahalle temsilcimiz Ali CULHA ya, tüm mahalle üreticilerimize, gençlerimize, özellikle toplantıya katılarak fikirlerini açık açık ortaya koyan annelerimize, kadın  çiftçilerimize, komşu mahalle Alataş Muhtarımız Hayri DENİZ 'e, Karadere Muhtarımız Soner ÖZ 'e, Korucuk Muhtarımız Halit ŞİMŞEK'e. Kızılaliler mahallemizin eski muhtarı mahallemizin ak saclısı Ahmet TURHAN 'a. Şahsım, odamız ve tüm üreticilerimiz adına teşekkür ediyoruz.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANAMUR

İYİ PARTİ 81 İL VE İLÇELERDE KENDİ ADAYLARI VE LOĞOSU İLE MAHALLİ SEÇİMLERE KATILACAK

İYİ PARTİ 81 İL VE İLÇELERDE KENDİ ADAYLARI VE LOĞOSU İLE MAHALLİ SEÇİMLERE KATILACAK İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER öncülüğünde toplanan GİK toplantısında bir dizi kararlar alındı.

ANAMUR'DA HORTUM DEHŞETİ YAŞANDI

ANAMUR'DA HORTUM DEHŞETİ YAŞANDI Meteroloji Genel müdürlüğü uyarmış fırtına ve yüzde doksan dokuz oranında yapış olacağını belirtmişti. Üreticilerin...
Sığınmacılar konusu, kanayan bir yaradır13 Temmuz 2024

Sponsor Alanı


SON HABERLER

Sponsor Alanı

 

Son Dakika Haber

Sponsor Alanı

 

Her Hakkı Saklıdır - 2012 (Fatma ARIKAN)
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi