gazete anamur
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı


Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Sponsor Alanı


EN ÇOK OKUNANLAR

Dost Siteler

HAVA DURUMU

ANAMUR

Saat

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 17  
»Bugün 313  
»Toplam 15203867  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 3.235.182.206
» Bu sitemizi ziyaretiniz
AZERBAYCAN'IN VATANSEVERLER GAZETESİ YAYINLANDI

AZERBAYCAN'IN VATANSEVERLER GAZETESİ YAYINLANDI

Tarih 19 Aral?k 2019, 00:47 Editör

İki devler bir milletin çocukları karşılıklı paylaşımlarla kardeşliğin emin adımlarını atıyorlar. Azerbaycan'da VATANPERVERLER gazetesi yayımlandı.

AZERBAYCAN’IN “VATANSEVERLER” GAZETESİ YAYINDA

 

İki devler bir milletin çocukları karşılıklı paylaşımlarla kardeşliğin emin adımlarını atıyorlar. Azerbaycan’da VATANPERVERLER gazetesi yayımlandı.

 

               

 

Kardeş ülke Azerbaycan’da  "Vatanseverler"  isimli bir gazetesi yayımlanmaktadır. Gazete ile benim tanışmam Azerbaycanlı Yazar-Şair ve aynı zamanda Yedi Bölge Şair Ozan ve Yazarlar Kültür Derneğinin Azerbaycan Temsilcisi de olan Esmira GÜNEŞ hanımefendi tarafından benim Azerbaycan’ın dağlık Karabağ bölgesinde Ermeni İşgali sırasında Azerbaycan Türklerinin yaşadığı acı olayları anlatan "Tek Ayakkabı"  adlı hikâyemin gazetede yayımlanması ile oldu.

 

               

 

Şunu belirteyim ki Esmira GÜNEŞ  "Vatanseverler" gazetesinin editör yardımcısıdır. Esmira Hanım’la ilk tanışmamız İnternet üzerinden facebook’ta olmuştu. O bana kendi eserlerinden oluşan kitapları posta ile göndermişti. Bu kitaplar arasında  “Kadın Güldür… Bakarsan Güldür (Hikâye), Sevgi Sarayı(Şiir), Azerbaycanın Kızıyım(Şiir) ve şiir Antolojilerinden oluşan Güneş’in Nuru-1 ve güneşin Nuru-2”  vardı.

 

 

              

 

Esmira Hanım’ın bu  jesti karşılığında ben de eserlerimden oluşan kitaplardan bir kısmını ve MAKİ dergilerimizden örnek sayıları gönderdim. O gün attığımız kardeşlik adımları MAKİ dergisinde Esmira GÜNEŞ’in şiirlerinin yayımlanması ve en sonda editör yardımcılığını yaptığı VATANSEVERLER gazetesinde  “Tek Ayakkabı” hikâyemin yayımlanması ile devam etti.  

 

 

Esmira Hanım bugünlerde Güneşin Nuru-3 antolojisini de yayımladı ve onunla ilgili de etkinlikler düzenliyor.

 

 

VATANPERVERLER gazetenin amacı vatana hizmettir. Gençleri bilgilendirmek, insanlara vatan sevgisini aşılamaktır.  Gazetede edebiyata dair her şeyin yanısıra, şiir, başarılı gençlerin tanıtımları, haber, vatan, şehit, tanıtım, tarih sayfaları bulunmakladır. Tam 16 sayfayı kapsayan muhteşem edebi eserler, yazılar paylaşılmaktadır. Gazetenin tanıtımı ile yakından ilgilenen Esmira Hanım ve gazetenin editörü Vügar Emirov birçok il ve ilçede toplumu bilgilendirmek için etkinlikler yapmaktadır. Biz de kardeş ülke olarak gazetenin tüm ekibine başarılar diliyoruz. Gazeteyi bütün Türk Dünyasında tanıtmalarını bekliyoruz.

 

 

 

Azerbaycan Dağlık Karabag'da yaşanan bir olayı anlatan "TEK AYAKKABI" Adlı hikâyem Azerbaycan'da yayımlanan "Vatanperverler" adlı gazetenin 11 Aralık 2019 tarihli nüshasında yayınladığı için de tüm gazete çalışan ve yazarlarına özellikle de Esmira GÜNEŞ Hanıma teşekkür ediyorum.

 

                       

 

 

Azerbaycan edebiyatında haklı bir yer edineceğine emin olduğum gazeteyi tanımak tanıtmak, okumak ve okutmak ve destek olmak her Türk insanın görevi olmalıdır. 

 

Azerbaycan’daki dostlara sonsuz selamlar.

 

Haber-Yorum: Çınar ARIKAN-MERSİN/TÜRKİYE

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

YORUM-ANALİZ

GÖÇERLİKTE KADIN OLMAK

GÖÇERLİKTE KADIN OLMAK Araştırmacı Yazar Zeki Oğuz gitti, gördü, inceledi, gözlemledi ve yazdı.

EN KALİTELİ PETROLE SAHİP LİBYA'DA TERÖRİSTLER LİDERİ HAFTER KİMDİR?

EN KALİTELİ PETROLE SAHİP LİBYA'DA TERÖRİSTLER LİDERİ HAFTER KİMDİR? Libya'nın doğusunda ama dünyanın en temiz/en kaliteli petrolünün bulunduğu bölgede silahlı güçlerin lideri Haft...
Sığınmacılar konusu, kanayan bir yaradır13 Temmuz 2024

Sponsor Alanı


SON HABERLER

Sponsor Alanı

 

Son Dakika Haber

Sponsor Alanı

 

Her Hakkı Saklıdır - 2012 (Fatma ARIKAN)
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi