gazete anamur
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı


Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Sponsor Alanı


Dost Siteler

HAVA DURUMU

ANAMUR

Saat

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 38  
»Bugün 843  
»Toplam 5403214  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 34.201.121.213
» Bu sitemizi ziyaretiniz
Gençlik Şöleni Erdemlileri Coşturdu

Gençlik Şöleni Erdemlileri Coşturdu

Tarih 21 Mayıs 2016, 16:39 Editör

MYD bu kez Erdemli İlçesinde, Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na atfen "Gençlik Şöleni" düzenledi.

                      Gençlik Şöleni Erdemlileri Coşturdu

 

Mersin Yazarlar Derneği ilçelerde etkinlik yapmaya başladı. Mersin Merkez’de sürekli gündemi takip eden etkinliklerle hatırlanan MYD bu kez Erdemli İlçesinde, Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na atfen “Gençlik Şöleni” düzenledi. Erdemli Belediyesi’nin destekleri ile düzenlenen şölende; 16 Şair ve sazıyla sözüyle katılan 6 ozan olmak üzere, toplam 22 sanatçı yer aldı. Sunumu ise Şair-Yazar Mine Bahçeci yaptı.

 

 

 

Şairlerin sıra ile şiir okumaları, ozanların sazıyla ikişer türkü söylemeleri iki saatlik zaman diliminde seyirciye hoş bir anma akşamı yaşattı. Erdemli Belediye eski başkanlarından Ali Şahin günün anlamına uygun bir aşk şiiri okurken, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’da günün anlamına uygun bir şiiri coşku ile okudu. Davetlilerden bolca alkış aldı.

 

 

Erdemli’ye gönül vermiş sanatseverlerden Ahmet Refik Erdem ve Şevki Aksay’da okuduğu şiirlerle dikkat çekti. Ozanlardan Aşık Mahrumi ve solist Mustafa Kürklü okuduğu türkülerle ilgi çekerken, etkinliğin kapanışında Aşık Mahrumi ve diğer ozanların hep birlikte söylediği “Sarı Saçlım, Mavi Gözlüm” türküsü de ayakta alkışlandı. Desteklerinden dolayı MYD Başkanı Rüştü Aydın Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya bir plaket verirken, Başkan Tollu’da etkinlikten dolayı Aydın’a bir plaket verdi. Şairler adına Aşık Cumali Efe, Mehmet Doğan, Aşık Süleyman Boran ve 40. Sanat yılını dolduran şair Mine Bahçeci’ye birer plaket verildi. Plaketleri, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, MYD Başkanı Rüştü Aydın, MHP Erdemli İlçe Başkanı Bekir Özsu verdi.

 

 

AYDIN; TÜRK MİLLETİ YOK OLMAYI GÖZE ALARAK; VAR OLMAYI BİLEN BİR MİLLETTİR

 

Saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Rüştü Aydın, “ Dört bir yandan sarılmış, esir edilmek istenen bir millet; yok oluşu göze alarak var olmayı bilen bir millet olmuştur.”diyerek 19 Mayıs’ın önemini anlattı. Aydın, “ 19 Mayıs 1919’da Samsun da yakılan meşale;  Bütün Anadolu’ya yayılmış, alev topuna dönen Türk Milleti, önüne çıkan bütün düşman kuvvetlerini yakıp, küle çevirmiştir.  O gün yakılan özgürlük ateşi hala alev alev Türk Milleti’nin yüreğindedir.

 

            

 

Bitti, tükendi sanmasınlar. Yüreğimizdeki özgürlük aşkı, millet sevgisi, devlet bekası alev alev her 19 Mayıs’ta meşaleye dönüşecektir.”dedi.

 

TOLLU; ALDIĞIMIZ BAYRAĞI DAHA YÜKSEKLERE ÇIKARMA GAYRETİMİZ VARDIR

 

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’da konuşmasında belediye hizmetlerini anlattı ve anlamlı bir günde yapılan etkinliğin unutulmaz bir anı olarak kalması temennisinde bulunan Başkan Tollu, kültür merkezinin hizmete girmesi ile kültür ve sanata daha çok ilginin arttığını belirterek; “ Bir çok hizmetlerin bitirilmiş olması bizim bir özelliğimizdir.

 

 

Erdemli’de taşı taş üstüne koyanlardan Allah razı olsun fakat biz onlardan  aldığımız bayrağı daha yükseklere  çıkarma gayretimiz vardır. Öncelikle Erdemlimizin fiziksel eksikliklerini bir nebze de olsa hallettik. İşte düşündüğümüz özlediğiniz Erdemli bu tabloda gizli, bu mekânda.” dedi.

 

Kentin tanıtımı ile ilgili etkinlikler için de gayretli olduklarını söyleyen başkan Tollu, “Gönlümüz ister ki bu kente her gün şiir günleri, şarkı günleri düzenleyelim, bu kentin tanıtımı ile ilgili projelere imza atalım diye düşünüyordum çok şükür yavaş yavaş özlediğimiz Erdemlimizi gerçekleştirmenin gayreti içerisindeyiz. İnşallah sizlerle birlikte bir çok hizmete imza atacağız Allah’ın izniyle.”dedi.

 

 

“Özgür bir ülke de yaşamamızı sağlayan atalarımızın anıldığı güzel bir günü bugün birlikte yaşıyoruz.” Diyen Başkan Tollu, gelecek On Dokuz Mayıs’ları  daha görkemli ve küçük salonlardan çıkıp meydanlarda daha coşkulu kutlayacaklarını sözlerine ekleyerek sanatçılara şairlere ve yazarlara sahip çıkacaklarını söyledi. 

 

  

                           Başkan Mükerrem Tollu,  şiirini okurken.

 

Amerikalı Türk Vatandaşı Mustafa Kemal ve Ülkü’de ilgi çeken tişörtleriyle şölene katıldı.

 

 

Başkan Mükerrem Tollu ile şairler program sonrasında çay kahve sohbeti yapıldı.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SOSYAL - KÜLTÜREL

AZERBAYCAN'DA MASALLI BÖLGESİNDE GÜNEŞİN NURU ANTOLOJİSİ TANITILDI

AZERBAYCAN'DA MASALLI BÖLGESİNDE GÜNEŞİN NURU ANTOLOJİSİ TANITILDI Geçtiğimiz günlerde Masallı bölgesinde en güzel otel olan ve Garibler Köyü'nde bulunan Vileş Hotel'in yönet...

BAŞKAN SEÇER, ULUSLARARASI MÜZİK FESTİVALİ'NİN TANITIM TOPLANTISINA KATILDI

BAŞKAN SEÇER, ULUSLARARASI MÜZİK FESTİVALİ'NİN TANITIM TOPLANTISINA KATILDI Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, bu yıl 18.'si gerçekleştirilecek olan Uluslararası Mersin Müzik...
NAMIK KEMAL VE MUSTAFA KEMAL'İN RUHLARI ŞAD OLDU20 Temmuz 2019

Sponsor Alanı


SON HABERLER

Sponsor Alanı

Son Dakika Haber

Sponsor Alanı

 

Her Hakkı Saklıdır - 2012 (Fatma ARIKAN)
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi